Ingen vanlig webbyrå!
Man skulle kunna kalla Impera för "en affärsbyrå på webben". I mer än tio år har vi hjälp våra uppdragsgivare att bli framgångsrika på Internet. Vi började med 360-gradersbilder. Idag levererar vi ett brett spektrum av tjänster.
Vår affärsidé
Impera är en affärs- och kommunikationspartner som hjälper företag att utveckla sina relationer till kunder, medarbetare och omvärld genom att använda webbens möjligheter.
Vi levererar ett brett spektrum av tjänster såsom
- analys
- strategi
- kunskap och utbildning
- koncept & design
- webb- och systemutveckling
- drift, support och service
Vår målsättning är att hjälpa våra uppdragsgivare att bli mer framgångsrika genom att effektivt utnyttja de digitala kanalerna.
Om företaget
Impera har funnits sedan 1998 och har idag 25 medarbetare.
Vi arbetar i Sverige och Norge med kontor i Stockholm, Göteborg och Örebro. Vi har förmånen att arbeta med kunder som KTH, Primetec, Din Bil, Idre Fjäll och Yasuragi Hasseludden.
Vi är ett ungt företag som präglas av en prestigelös företagskultur.
Impera ser långsiktigt på relationer med både uppdragsgivare och medarbetare.








